21 czerwca 2016 roku na XIII sesji Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego przyznano naszej gminie dodatkowe fundusze na podstawie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego z obszaru województwa zachodniopomorskiego z przeznaczeniem na poprawę infrastruktury sportowej. Na ten cel przekazano ponad 18 tysięcy złotych dofinansowania, a cała inwestycja w sumie kosztowała ok. 35 tysięcy złotych (różnica została pokryta z budżetu gminy). W efekcie remontu doczekało się boisko Orlik.
zakonczenie-remontu-orlika-w-starym-czarnowie

Boisko powstało siedem lat temu i od tego czasu nie było remontowane. Dzięki otrzymanym funduszom przeprowadzono konserwację boiska i gruntowne wyczyszczenie nawierzchni poliuretanowej. Płyta boiska została wyszczotkowana, wszystkie zanieczyszczenia (jak kamienie, liście, szkło i chwasty) usunięte. W ramach otrzymanej dotacji doklejono również te części nawierzchni boiska, które oddzieliły się od niego, stwarzając zagrożenie dla korzystających z obiektu. Uzupełniono brakujący granulat, naprawiono piłkochwyty i założono na nie nowe siatki. Wymiany siatek doczekały się także bramki.

W budżecie znalazły się również środki na stworzenie wyjścia ewakuacyjnego z boiska i zamontowanie kilku kamer monitoringu, by w przyszłości uniknąć w dewastacji boiska i zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom korzystającym z obiektu. Ponadto przeprowadzono remont dachu szatni i naprawiono instalację hydrauliczną łazienki.

Remont już się zakończył i mieszkańcy naszej gminy mogą swobodnie z niego korzystać, również po zmroku.

Zakończenie remontu Orlikahttps://i0.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2016/12/Zakończenie-remontu-Orlika-w-Starym-Czarnowie.jpg?fit=960%2C640https://i0.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2016/12/Zakończenie-remontu-Orlika-w-Starym-Czarnowie.jpg?resize=150%2C150EwaArtykułyInformacje z gminygmina Stare Czarnowo,stare czarnowo
21 czerwca 2016 roku na XIII sesji Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego przyznano naszej gminie dodatkowe fundusze na podstawie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego z obszaru województwa zachodniopomorskiego z przeznaczeniem na poprawę infrastruktury sportowej. Na ten cel przekazano ponad 18 tysięcy złotych dofinansowania, a cała inwestycja w...