Podobnie jak w poprzednich latach, i w 2020 roku na terenie gminy Stare Czarnowo odbyła się utylizacja azbestu. Jak przebiegało oczyszczanie?

W 2020 roku, azbest był usuwany z lokalizacji wskazywanych przez mieszkańców. Całe zadanie obejmowało kompleksowe usunięcie eternitu – demontaż, zbieranie, transport i unieszkodliwienie azbestu z terenu gminy Stare Czarnowo. Łącznie zutylizowano aż  26,68 tony materiału.

Przeprowadzenie projektu było możliwe  dzięki pomocy finansowej w wysokości prawie 6 tys. zł na zadanie „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Stare Czarnowo”, pochodzącej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. W przyszłym roku przewidziana jest jego kontynuacja.

Usuwanie azbestuhttps://i1.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2021/01/pexels-creative-vix-7283.jpg?fit=1024%2C682https://i1.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2021/01/pexels-creative-vix-7283.jpg?resize=150%2C150EwaInformacje z gminystare czarnowo,usuwanie azbestu
Podobnie jak w poprzednich latach, i w 2020 roku na terenie gminy Stare Czarnowo odbyła się utylizacja azbestu. Jak przebiegało oczyszczanie? W 2020 roku, azbest był usuwany z lokalizacji wskazywanych przez mieszkańców. Całe zadanie obejmowało kompleksowe usunięcie eternitu - demontaż, zbieranie, transport i unieszkodliwienie azbestu z terenu gminy Stare Czarnowo....