Gmina Stare Czarnowo została członkiem Zachodniopomorskiej Unii Światłowodowej, do której należy już 11 gmin i powiatów z województwa zachodniopomorskiego.

Unia, powołana przez Orange Polska, Konwent Powiatów i Konwent Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Województwa Zachodniopomorskiego, będzie współpracować z dostawcą szerokopasmowego Internetu Orange Polska, by do 2020 roku polepszyć dostęp do sieci w całej gminie i rozwinąć społeczeństwo informacyjne. Projekt ma na celu między innymi stworzenie na terenie gminy dostępu do publicznych e-usług oraz rozwiązań Smart City takich, jak inteligentne rowery, parkingi czy monitoring.

Do szerokopasmowego Internetu w gminie Stare Czarnowo do 2020 roku mają zostać podłączone gospodarstwa domowe z miejscowości: Dobropole Gryfińskie, Kołbacz, Kołowo, Nieznań, Sosnówko, część Starego Czarnowa i Żelewo. Jako pierwsza dostęp do sieci ma otrzymać szkoła w Kołbaczu. Łącznie, światłowód dotrze do ponad 55 tys. gospodarstw domowych i 83 szkół w województwie.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC).

Szerokopasmowy Internet w gminie!https://i1.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2018/07/Szerokopasmowy-Internet-w-gminie-Stare-Czarnowo.jpeg?fit=1024%2C683https://i1.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2018/07/Szerokopasmowy-Internet-w-gminie-Stare-Czarnowo.jpeg?resize=150%2C150EwaBez kategoriiDobropole Gryfińskie,kołbacz,Kołowo,Nieznań,Orange Polska,Program Operacyjny Polska Cyfrowa,Sosnówko,stare czarnowo,szerokopasmowy internet,Żelewo
Gmina Stare Czarnowo została członkiem Zachodniopomorskiej Unii Światłowodowej, do której należy już 11 gmin i powiatów z województwa zachodniopomorskiego. Unia, powołana przez Orange Polska, Konwent Powiatów i Konwent Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Województwa Zachodniopomorskiego, będzie współpracować z dostawcą szerokopasmowego Internetu Orange Polska, by do 2020 roku polepszyć dostęp do...