Znamy już datę tegorocznego Święta Plonów! Gminne dożynki odbędą się 26 sierpnia, w sobotę. Święto rozpocznie się o 14:00 od tradycyjnej mszy świętej w kościele p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Starym Czarnowie.

O godzinie 15:00 rozpoczyna się część imprezowa, czyli coś zdecydowanie bardziej dla ciała. Zaczynamy od uroczystego przemarszu korowodu dożynkowego.

W tym roku organizowane są konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy, najciekawiej zaaranżowane stoisko oraz konkurs “Staroczarnowskie specjały”. Ponadto będziemy mogli skosztować lokalnych pyszności wytwarzanych w naszej gminie,  oraz obejrzeć III Przegląd Lokalnych Talentów. Nie możemy zapomnieć oczywiście, że w trakcie dożynek nastąpi ogłoszenie konkursu Cała gmina w kwiatach!

W trakcie Święta Plonów zaplanowano również szereg atrakcji dla dzieci. Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy będą mogli bawić się w basenach z kulkami, ściance wspinaczkowej, grać w mega piłkarzyki, bawić się na dużej dmuchanej zjeżdżalni. Do tego dla dzieci będzie uwielbiana przez nie wata cukrowa i malowanie twarzy, klaun  który stworzy każdy wymarzony kształt z balonów. Ponadto odbędą się dwa spektakle interaktywne dla dzieci.

Największą atrakcją Święta Plonów będą oczywiście koncerty. W tym roku będziemy bawić się w rytmach disco-polo przy piosenkach zespołów: CLIVER, Kalimero i Blue-Box.

Cała impreza zakończy się ok. godziny 23 pokazem sztucznych ogni.

 

https://i2.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2017/05/straw-1966895_960_720.jpg?fit=960%2C640https://i2.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2017/05/straw-1966895_960_720.jpg?resize=150%2C150EwaArtykułyInformacje z gminyWydarzeniaDożynki Stare Czarnowo,gmina Stare Czarnowo,Staroczarnowskie Specjały,Święto Plonów
Znamy już datę tegorocznego Święta Plonów! Gminne dożynki odbędą się 26 sierpnia, w sobotę. Święto rozpocznie się o 14:00 od tradycyjnej mszy świętej w kościele p.w. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Starym Czarnowie. O godzinie 15:00 rozpoczyna się część imprezowa, czyli coś zdecydowanie bardziej dla ciała. Zaczynamy od uroczystego przemarszu korowodu...