Dobra wiadomość dla wszystkich rowerzystów! Już za dwa lata ze Starego Czarnowa do Szczecina dojedziemy nową trasą rowerową!

Ścieżka rowerowa ma łączyć Stare Czarnowo, Kołbacz i Szczecin i mieć 9 kilometrów długości. To doskonała wiadomość dla mieszkańców tych miejscowości, którzy będą mogli dojeżdżać do pracy czy szkoły – szybko, bez korków i zdrowo!

To także dobry znak dla całej gminy Stare Czarnowo – teraz wielu mieszkańców Szczecina chętnie wybierze się na przejażdżkę, by odkryć urokliwe zakątki naszych stron – których na terenie Starego Czarnowa nie brakuje.

Prace rozpoczną się wiosną 2019 roku, a ścieżką pojedziemy na początku 2020 roku. Budowa zostanie rozpoczęta w Szczecinie od ulicy Topolowej do pętli autobusowej „Śmierdnica”. Powstanie tam parking Bike & Ride z wiatą i miejscami postojowymi. Dalej trasa będzie prowadzić przez Kołbacz do wsi Stare Czarnowo, po śladzie nieczynnej linii kolejowej. Tam zakończy się, przy skrzyżowaniu ulic Szczecińskiej i Szkolnej.

Inwestycja jest realizowana wspólnie z Gminą Miasto Szczecin. Projekt dofinansowany zostanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Planowany koszt inwestycji to prawie 5,5 mln zł. Wsparcie wyniesie ponad 4,6 mln zł.

Stare Czarnowo-Szczecin trasa rowerowahttps://i0.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2018/10/Stare-Czarnowo-Szczecin-trasa-rowerowa.jpeg?fit=1024%2C576https://i0.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2018/10/Stare-Czarnowo-Szczecin-trasa-rowerowa.jpeg?resize=150%2C150EwaInformacje z gminyinwestycja,kołbacz,stare czarnowo,Szczecin,trasa rowerowa,zdrowy tryb życia
Dobra wiadomość dla wszystkich rowerzystów! Już za dwa lata ze Starego Czarnowa do Szczecina dojedziemy nową trasą rowerową! Ścieżka rowerowa ma łączyć Stare Czarnowo, Kołbacz i Szczecin i mieć 9 kilometrów długości. To doskonała wiadomość dla mieszkańców tych miejscowości, którzy będą mogli dojeżdżać do pracy czy szkoły - szybko, bez...