Twoje dziecko uwielbia gotować lub piec? Dobrze zna smak placuszków, smażonych przez babcię albo maminego obiadu? Chce zaprezentować przepisy, przekazywane w Twojej rodzinie z pokolenia na pokolenie? 

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „Poszukiwacze Smaków”, organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Szczecinie!

Jaki przepis można zgłosić?

Każdy uczeń szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej z terenu województwa zachodniopomorskiego może zgłosić przepis, który znany jest w jego rodzinie od co najmniej dwóch pokoleń.

Jak zgłosić się do konkursu?

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zrobić kilka rzeczy.

  1. Opisać swoje danie, podać na nie przepis i wskazać charakterystyczne cechy w pisemnym zgłoszeniu, które znajdziesz w linku poniżej. W zgłoszeniu, należy także przedstawić walory estetyczne produktu na współczesnym zdjęciu.
  2. Przesłać zgłoszenie na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin do 13 marca 2020 r. , z dopiskiem: Wydział Rolnictwa i Rybactwa, Konkurs „Poszukiwacze Smaków”. O przyjęciu zgłoszenia decyduje data stempla pocztowego. 

Jeden uczestnik konkursu może przesłać jedno zgłoszenie.

Wyłonienie zwycięzców

W konkursie, wyróżnionych zostanie maksymalnie 20 laureatów, którzy otrzymają nagrody rzeczowe. Finał odbędzie się 3 kwietnia 2020 roku. Laureaci I, II i III miejsca, zaprezentują na nim gotowe potrawy.

Dodatkowe informacje: tel.  telefonu: (91) 44 10 233, e-mail: pmakatun@wzp.pl. Regulamin wydarzenia oraz niezbędne dokumenty znajdziesz tutaj.

„Poszukiwacze Smaków”https://i0.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2020/01/Poszukiwacze-Smaków.jpeg?fit=1024%2C678https://i0.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2020/01/Poszukiwacze-Smaków.jpeg?resize=150%2C150EwaArtykułyjedzenie,konkurs,Poszukiwacze Smaków,Szczecin,zdrowie
Twoje dziecko uwielbia gotować lub piec? Dobrze zna smak placuszków, smażonych przez babcię albo maminego obiadu? Chce zaprezentować przepisy, przekazywane w Twojej rodzinie z pokolenia na pokolenie?  Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „Poszukiwacze Smaków”, organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Szczecinie! Jaki przepis można zgłosić? Każdy uczeń szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej z terenu...