Nieczęsto nadarza się okazja wzbogacania drzewostanu Puszczy – zazwyczaj odnawia się ona sama poprzez samosiew. Tam, gdzie nie jest to możliwe, konieczna jest pomoc człowieka. Doskonała okazja do jej udzielenia nadarzy się już w przyszłą sobotę.

Nadleśnictwo Gryfino zaprasza wszystkich zainteresowanych na wspólne sadzenie lasu w sobotę, 21 kwietnia. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9.30, na drodze przy siedzibie kancelarii leśnictw Binowo i Klucz – Binowo 39. Istnieje możliwość dotarcia na miejsce autokarem, który odjedzie sprzed siedziby Nadleśnictwa Gryfino o godzinie 8.30.

Z Binowa, uczestnicy wyruszą do lasu, w miejsce wyznaczone do sadzenia drzewek. W trakcie spotkania, pracownicy nadleśnictwa opowiedzą m. in. o tym, czym są geofity, jak wiosnę wita przyroda w Puszczy, ile sadzonek należy posadzić i dlaczego akurat taką ilość oraz jakie są walory użytkowe drewna sadzonych gatunków. Organizator przewiduje także różne ciekawe niespodzianki. Zakończenie spotkania planowane jest około godziny 14.00-14.30.

Organizatorzy przypominają, że uczestnicy spotkania biorą w nim udział na własną odpowiedzialność, a osoby niepełnoletnie muszą znajdować się pod opieką dorosłych. Radzą także zabranie ze sobą rękawiczek roboczych i dostosowanie ubioru do warunków atmosferycznych i terenowych.

Zapisy są przyjmowane do 17 kwietnia pod numerem telefonu (91) 416 20 71 w godzinach 7.00 – 15.00. O możliwości wzięcia udziału w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Sadzenie drzew w Puszczy Bukowej!https://i0.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2018/04/Puszcza-Bukowa.jpg?fit=960%2C649https://i0.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2018/04/Puszcza-Bukowa.jpg?resize=150%2C150EwaWydarzeniaBinowo,Nadleśnictwo Gryfino,Puszcza Bukowa,sadzenie lasu
Nieczęsto nadarza się okazja wzbogacania drzewostanu Puszczy - zazwyczaj odnawia się ona sama poprzez samosiew. Tam, gdzie nie jest to możliwe, konieczna jest pomoc człowieka. Doskonała okazja do jej udzielenia nadarzy się już w przyszłą sobotę. Nadleśnictwo Gryfino zaprasza wszystkich zainteresowanych na wspólne sadzenie lasu w sobotę, 21 kwietnia. Wydarzenie rozpocznie...