Pogoda chwilowo nas nie rozpieszcza, ale ma się to niebawem zmienić, bo na najbliższy tydzień synoptycy przewidują dużo słońca i przyjemnie wysokie temperatury. Od soboty rozpogodzi się nad naszą gminą, więc warto wykorzystać zmianę aury na spacer po Ogrodzie Dendrologicznym w Glinnej (pisaliśmy już o nim tutaj). Dlaczego akurat teraz? Bo właśnie w sobotę, 1 sierpnia 2015 r. o godzinie 13:30 specjalnie dla zwiedzających, przewodnikiem po ogrodzie będzie wicemarszałek województwa, Jarosław Rzepa.

Wybór ten w żadnej mierze nie jest przypadkowy, ponieważ ogrodnictwo to jego pasja, poparta odpowiednim wykształceniem. Jarosław Rzepa ukończył Technikum Ogrodnicze, następnie studiował na kierunku ogrodnictwo (specjalność rośliny ozdobne) na Akademii Rolniczej w Szczecinie. Wiedzę z zakresu hodowli i nasiennictwa roślin wicemarszałek uzupełniał na międzywydziałowych studiach podyplomowych na Akademii Rolniczej w Krakowie, a karierę naukową zwieńczył doktoratem obronionym na rodzimej uczelni w Szczecinie.

Jeśli zdolności krasomówcze wicemarszałka będą iść w parze z wiedzą, sobotni spacer po Ogrodzie Dendrologicznym może być wyjątkowym doświadczeniem i doskonałą okazją, aby nauczyć się czegoś o znajdujących się tam roślinach. Mamy jedynie nadzieję, że wicemarszałek Rzepa będzie miał dla nas same dobre informacje i nie wykorzysta sytuacji do politycznej agitacji. Niech to będzie miły, edukacyjny spacer w słoneczny, letni dzień.

A jeśli ktoś przegapi termin? Cóż, będzie okazja do nadrobienia zaległości w ostatni dzień sierpnia (poniedziałek) o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy!

Rzepa w ogrodzie dendrologicznymhttps://i0.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2015/07/glinna.jpg?fit=1024%2C768https://i0.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2015/07/glinna.jpg?resize=150%2C150NieTakieStareCzarnowoArtykułyInformacje z gminyPiękne MiejscaGlinna,Jarosław Rzepa,Ogród dendrologiczny w Glinnej,PSL,stare czarnowo,wicemarszałek
Pogoda chwilowo nas nie rozpieszcza, ale ma się to niebawem zmienić, bo na najbliższy tydzień synoptycy przewidują dużo słońca i przyjemnie wysokie temperatury. Od soboty rozpogodzi się nad naszą gminą, więc warto wykorzystać zmianę aury na spacer po Ogrodzie Dendrologicznym w Glinnej (pisaliśmy już o nim tutaj). Dlaczego akurat teraz?...