Święto Plonów już za nami, było wspaniale. Żelewo przywitało nas ciepłymi promieniami popołudniowego słońca. Dobra organizacja pozwoliła wygodnie zaparkować i już można było zaczynać odkrywanie wszystkich atrakcji. Scena uginała się od energii młodych gminnych talentów, najmłodsi szaleli na dmuchanych atrakcjach, a dorośli przechadzali się w poszukiwaniu znajomych twarzy, kosztowali przyjemności wolnego popołudnia i wspólnej biesiady. Było ciepło, wesoło i gwarnie. O tym, co świętujemy przypominały rozstawione pod sceną wieńca dożynkowe. Trudno było przejść koło nich obojętnie, bowiem zachwycały kunsztem wykonania.

Do Żelewa mieszkańcy gminy przybyli tłumnie i widać było, że wszyscy świetnie się bawili. Na scenie zobaczyliśmy wspaniałe grupy i solistów, którzy pokazali, jak wielki potencjał drzemie w naszej młodzieży. Później Pani Wójt Marzena Grzywińska wręczyła wyróżnienia – dla każdego, bo też każdy na nie zasłużył. Zdjęcia pamiątkowe zakończyło tę część Święta Plonów i mogliśmy przejść do kolejnych atrakcji. Na scenie pojawił się zespół QFTRY. Wydaje się jednak, że było jeszcze za wcześnie na szaloną zabawę, więc przybyli mieszkańcy skupiali się raczej na rozmowach i podziwianiu atrakcji.

Tymczasem w konkursie Staroczarnowskie Specjały jury zabrało się do oceny dań konkursowych. Dominowały nalewki i ciasta. Nie zabrakło też pierogów i kartofli z gzikiem oraz popisowej strażackiej rozgrzewającej zupy. W kramach rozstawionych na polu także można było skosztować dobrych rzeczy -szaszłyki, watę cukrową, a dla lubiących szybkie jedzenie hot-dogi i popcorn. Dla każdego coś miłego.
Prawdziwa zabawa zaczęła się dopiero po zachodzie słońca. Koncerty zespołów Skaner i BlueBox, do tego Fireshow i pokaz ogni sztucznych. Ach, gdyby tak można było w każdy weekend. Wróciliśmy zmęczeni i pełni wrażeń. Wiemy jedno – kto nie był, niech żałuje!

 

Relacja - Święto Plonów w Żelewiehttps://i2.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2015/09/2.jpg?fit=1024%2C683https://i2.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2015/09/2.jpg?resize=150%2C150NieTakieStareCzarnowoInformacje z gminyPiękne MiejscaWydarzeniaatrakcje Stare Czarnowo,Binowo,Glinna,Kartno,konkurs młodych talentów,rozrywka Stare Czarnowo,Stare Czarnowo dożynki,Stare Czarnowo Święto Plonów,Staroczarnowskie Specjały,Święto Plonów 2015 Żelewo,Święto Plonów w gminie Stare Czarnowo,wójt Marzena Grzywińska,Żelewo,Żelewo dożynki,Żelewo Święto Plonów
Święto Plonów już za nami, było wspaniale. Żelewo przywitało nas ciepłymi promieniami popołudniowego słońca. Dobra organizacja pozwoliła wygodnie zaparkować i już można było zaczynać odkrywanie wszystkich atrakcji. Scena uginała się od energii młodych gminnych talentów, najmłodsi szaleli na dmuchanych atrakcjach, a dorośli przechadzali się w poszukiwaniu znajomych twarzy, kosztowali...