Z początkiem przyszłego roku rusza współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020 projekt “Akademia aktywności”.

W trakcie jego trwania, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Kołbaczu będą mogli skorzystać z licznych przewidzianych programem aktywności pozalekcyjnych. Odbędą się między innymi zajęcia:

  • edukacyjne z robotyki,
  • językowe,
  • logopedyczne,
  • socjoterapeutyczne,
  • przyrodniczo-ekologiczne,
  • matematyczne,
  • z przedsiębiorczości,
  • oferujące doradztwo zawodowe.

W ramach projektu “Akademia aktywności”, uczniowie będą mieli okazję do wzięcia udziału w eksperymentalnych półkoloniach. Odbędą się również wyjazdy do Muzeum Narodowego w Szczecinie i Muzeum 6D w Kołobrzegu. Jednym z punktów kulminacyjnych wydarzenia ma być Festiwal Nauki.

Rozpoczęcie zajęć pozalekcyjnych poprzedzi szereg spotkań informacyjnych z rodzicami i nauczycielami, oraz rekrutacja uczniów.  Pracownie matematyczna, chemiczna, geograficzna i przyrodnicza zostaną wyposażone w sprzęty niezbędne do przeprowadzenia projektu.

Zajęcia potrwają do końca sierpnia 2019 roku. Całkowity koszt „Akademii Aktywności” to niespełna 780 tys. zł, z czego większość finansowana jest z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt “Akademia aktywności”https://i1.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2017/10/S059QDGBOG.jpg?fit=960%2C643https://i1.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2017/10/S059QDGBOG.jpg?resize=150%2C150EwaInformacje z gminygmina Stare Czarnowo,kołbacz,nauka,szkoła,zajęcia pozalekcyjne
Z początkiem przyszłego roku rusza współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 - 2020 projekt “Akademia aktywności”. W trakcie jego trwania, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Kołbaczu będą mogli skorzystać z licznych przewidzianych programem aktywności pozalekcyjnych. Odbędą się między innymi zajęcia: edukacyjne...