Plac przy jeziorze Glinna zamieni się w miejsce do odpoczynku dla mieszkańców Żelisławca. Co znajdzie się na nowym terenie do rekreacji?

Już niebawem teren przy jeziorze Glinna stanie się jedną z wizytówek gminy Stare Czarnowo. W przyszłym roku zostanie on zmodernizowany i stanie się przestrzenią do wypoczynku dla mieszkańców oraz atrakcją turystyczną.

Przy jeziorze Glinna powstanie zorganizowany kompleks sportowo-wypoczynkowy. Pojawią się:

– boisko do siatkówki,

– wiaty ogniskowe,

– plac zabaw,

– miejsca do odpoczynku,

– przebieralnie,

– nowy pomost.

Cały teren zostanie wyrównany, dosiana będzie także trawa.

Środki na inwestycję zostały pozyskane z Programu Rybactwo i Morze 2014-2020. Pomost zostanie odnowiony przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego, środkami z eurofunduszy marszałka województwa. Koszt zagospodarowania terenu przy plaży to  około 120 tys. zł, dofinansowanie obejmuje 100 tys. zł.

Wstęp na teren placu będzie bezpłatny.

Plac w Żelisławcuhttps://i1.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2018/10/Plac-w-Żelisławcu.jpg?fit=1024%2C683https://i1.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2018/10/Plac-w-Żelisławcu.jpg?resize=150%2C150EwaPiękne Miejscajezioro Glinna,plac,rekreacja,Żelisławiec
Plac przy jeziorze Glinna zamieni się w miejsce do odpoczynku dla mieszkańców Żelisławca. Co znajdzie się na nowym terenie do rekreacji? Już niebawem teren przy jeziorze Glinna stanie się jedną z wizytówek gminy Stare Czarnowo. W przyszłym roku zostanie on zmodernizowany i stanie się przestrzenią do wypoczynku dla mieszkańców oraz...