Kazimierz Mendak

Och Kazik. Chciałoby się rzec, gdzie wiodą ścieżki twoje? Po niedawnym odwołaniu z funkcji przewodniczącego rady gminy – Kazimierz Mendak stał się w Starym Czarnowie personą non grata.

Jeszcze w zeszłym roku był drugą najważniejsza osobą w gminie z, którą wszyscy się liczyli. Potrafił przeforsowywać swoje uchwały, czasami autorytatywnie ustawiać porządek obrad, a czasem sprawiać wrażenie jakby sam był wójtem gminy.  30 stycznia następuje jednak krach. Radni postanawiają odwołać Mendaka z funkcji przewodniczącego, ten broni się jak może, formalnie uchybiając złożenie przez radnych wniosku.

Sprawa kończy się 19 lutego, wówczas do Mendaka dzwoni Urząd Wojewódzki w Szczecinie w celu wyjaśnienia sytuacji. Tego samego dnia Mendak udaje się oficjalnie na urlop, rezygnując jednocześnie z funkcji przewodniczącego gminy. Co sprawiło, aż taką niechęć radnych do postaci Kazimierza Mendaka?

Prawdopodobnie fakt, iż od wielu lat  pełni funkcję przewodniczącego, i nawet kiedy nastąpił przewrót we władzach, wciąż uważał, że jest jedną z najważniejszych osób w gminie. Zabrakło mu odpowiedniej elastyczności i zgubiła go pycha. Tak można to ująć najprościej. Odwołanie Mendaka ma też wymiar symboliczny – pokazuje, że stara władza definitywnie odchodzi do lamusa.

Pytanie teraz co dalej. Obecnie nowa władza ma większość w radzie, nie wygląda też by pojawiły się osoby, które mogą realnie zagrozić pani wójt. Ma to swoje dobre strony, mogą nastąpić pozytywne zmiany co do sposobu funkcjonowania gminy. Na razie jedno jest pewne, Kazimierz Mendak stał się „cieniem” i w jakimś stopniu podziela los Marka Wosia. Odchodzi w przeszłość.

https://i0.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2015/03/mend1.jpg?fit=600%2C450https://i0.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2015/03/mend1.jpg?resize=150%2C150NieTakieStareCzarnowoInformacje z gminycień,mendak,odwołanie,persona non grata,stare czarnowo,Stare Czarnowo polityka
Och Kazik. Chciałoby się rzec, gdzie wiodą ścieżki twoje? Po niedawnym odwołaniu z funkcji przewodniczącego rady gminy - Kazimierz Mendak stał się w Starym Czarnowie personą non grata. Jeszcze w zeszłym roku był drugą najważniejsza osobą w gminie z, którą wszyscy się liczyli. Potrafił przeforsowywać swoje uchwały, czasami autorytatywnie ustawiać...