Lato w tym roku rozpieszcza nas dobrą pogodą. Dominują wysokie temperatury i nawet jeśli słońce chowa się za chmurami możemy bez przeszkód spędzać czas na zewnątrz. Mamy nadzieję, że ta tendencja się utrzyma i również w sierpniu deszcz i zimno nie zepsują imprez, które już niebawem odbędą się w gminie Stare Czarnowo. Co nas czeka?

13 sierpnia o godzinie 18:30 w kościele p/w Najświętszego Serca Pana Jezusa już po raz czwarty odbędą się Letnie Spotkania z Muzyką w Kołowie. Pojawią się wykonawcy, których oklaskiwaliśmy w poprzednich latach i mamy nadzieję, że i tym razem uda im się zabrać nas do wspaniałego świata na styku poezji i muzyki, gdzie pojawiają się elementy zarówno piosenki poetyckiej, jazzu, jak i muzyki klasycznej.

Również 13 sierpnia rozpoczyna się już siódma edycja dużego festiwalu wędrownego „Na Gotyckim Szlaku”, która tradycyjnie wystartuje w Kołbaczu. Tydzień później festiwal przeniesie się do Trzebiatowa, a następnie do Szczecina-Dąbie, Morynia i Gryfina, aby finalnie zagościć w Szczecinie 17.09. Turystyczna część programu obejmie zwiedzanie kościołów w Żabowie (16:00), Żelewie (17:00) i Kołbaczu (18:00). O 19:00 rozpocznie się koncert pt. „Żywot człowieka renesansu”, w którym będziemy mogli posłuchać sopranu Katarzyny Wiwer oraz wirtuoza lutni Henryka Kasperczaka. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Pod koniec sierpnia znów spotkamy się na Święcie Plonów. Tym razem odbędzie się ono na boisku sportowym w Kartnie. Warto zainteresować się tym wydarzeniem trochę wcześniej, bo ruszyły już zgłoszenia do konkursu kulinarnego Staroczarnowskie Specjały a także do Przeglądu Gminnych Talentów. Mieszkańcy gminy Stare Czarnowo mogą wziąć udział w konkursach wypełniając i dostarczając karty zgłoszeniowe do siedziby Urzędu Gminy Stare Czarnowo (pok. 25). Szczegóły dotyczące konkursów oraz karty dostępne są na oficjalnej stronie gminy.

W oczekiwaniu na sierpniowe wydarzenia w okolicy warto pochylić się nad propozycjami nowych herbów dla gminy Stare Czarnowo. Spełniają one wszystkie normy heraldyczne i pozwolą unormować „prawne nieścisłości” wokół gminnych symboli. Do wybory mamy klasztor cysterski lub wizerunek Cystersa. Głosować można do 8 sierpnia online tutaj.

Nadchodzące wydarzeniahttps://i0.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2016/07/straw-bales-726976_1280.jpg?fit=1024%2C667https://i0.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2016/07/straw-bales-726976_1280.jpg?resize=150%2C150NieTakieStareCzarnowoBez kategoriigmina Stare Czarnowo,Henryk Kasperczak,Herb Stare Czarnowo,Kartno,Katarzyna Wiwer,kołbacz,Letnie spotkania z muzyką w Kołowie,Na Gotyckim Szlaku,Przegląd Gminnych Talentów,Staroczarnowskie Specjały,Święto Plonów 2016,Żelewo
Lato w tym roku rozpieszcza nas dobrą pogodą. Dominują wysokie temperatury i nawet jeśli słońce chowa się za chmurami możemy bez przeszkód spędzać czas na zewnątrz. Mamy nadzieję, że ta tendencja się utrzyma i również w sierpniu deszcz i zimno nie zepsują imprez, które już niebawem odbędą się w gminie Stare...