Marzena Grzywińska

Po dwunastu latach nasza gmina doczekała się nowego otwarcia. Nowym wójtem została pani Marzena Grzywińska, dotychczasowa radna, sekretarz komitetu rozwoju-gospodarczego. W programie pani wójt znajdujemy takie postulaty jak: rozwój bazy rekreacyjno-sportowej, budowę ścieżki rowerowej, utworzenie nowych miejsc pracy i stworzenie warunków dla inwestorów, czy modernizacje sieci wodociągowej. A to jedynie drobny wycinek. Pokazuje to jasno, że pracy jest co nie miara. Starczy na jedną kadencje?

Początki nie zawszę bywają fortunne, jednym z pierwszych pomysłów pani wójt, była chęć wydania lokalnej gazety. Tak by polityka informacyjna władzy miała charakter transparentny. Od razu w takiej sytuacji, pojawiają się zasadne pytania oto, na ile taka gazeta nie stałaby się tubą propagandową rady gminy. Idąc dalej tropem lekko złośliwym (media patrzą na ręce), interesującym jest sam fakt wygranej pani Marzeny Grzywińskiej. A nawet bardziej to, kto był w stanie sfinansować jej kampanie, na tyle mocno by była w stanie wygrać z wieloletnim burmistrzem.

Nałożyły się też problemy z gruntami, w nagłośnionej ostatnio medialnie sprawie puszczy bukowej. Do tego toczy się postępowanie prokuratorskie w sprawie kupowania głosów – w kontekście wyborów do rady gminy. Krajobraz więc niby prekursorski, a już pierwsze oznaki kłopotów. Nie oznacza, to , że nowa pani wójt nie obróci tych problemów w wyzwania, i nie zmieni ich na plus. Na razie ma duży kredyt zaufania od mieszkańców, dość nieźle wypracowany budżet oraz większość rady za sobą. Z niecierpliwością czekamy na to co dalej.

https://i0.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2015/03/P10306781-800x576.jpg?fit=800%2C576https://i0.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2015/03/P10306781-800x576.jpg?resize=150%2C150NieTakieStareCzarnowoInformacje z gminyMarzena Grzywińska,nowe otwarcie,początek,Stare Czarnowo polityka,Stare Czarnowo wójt
Po dwunastu latach nasza gmina doczekała się nowego otwarcia. Nowym wójtem została pani Marzena Grzywińska, dotychczasowa radna, sekretarz komitetu rozwoju-gospodarczego. W programie pani wójt znajdujemy takie postulaty jak: rozwój bazy rekreacyjno-sportowej, budowę ścieżki rowerowej, utworzenie nowych miejsc pracy i stworzenie warunków dla inwestorów, czy modernizacje sieci wodociągowej. A to...