W październiku i listopadzie na terenie powiatu gryfińskiego, odbywają się konsultacje społeczne. Ich celem jest przybliżenie wszystkim zainteresowanym działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – co to jest?

Jest to internetowa mapa, na której umieszczane są informacje o popełnieniu wybranych przestępstw i wykroczeń – takich, jak przekraczanie dozwolonej prędkości czy spożywanie alkoholu w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Niekiedy zaznacza się na niej także zdarzenia, które wywołały u zgłaszającego subiektywne poczucie zagrożenia. System funkcjonuje od ponad roku – przez ten czas, wiele z sytuacji zgłoszonych przez obywateli zostało potwierdzone przez policjantów i umieszczone na mapie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to platforma, będąca wyrazem współpracy społeczeństwa i policji. Pomaga zobrazować skalę występowania niebezpiecznych sytuacji w danym regionie i rzetelnie informuje mieszkańców, na jakie kwestie powinni zwrócić uwagę. Dzięki niej, obywatele mają rzeczywisty wpływ na kształtowanie poczucia bezpieczeństwa w okolicy, w jakiej zamieszkują. Mapa przyczynia się także do optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb Policji – w tym ułatwia podjęcie decyzji o utworzeniu komisariatów i posterunków.

Policja zachęca wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w spotkaniu w gminie Stare Czarnowo, które odbędzie się 08.11.2017 r. godz. 16.00 w budynku Świetlicy Wiejskiej.

https://i1.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2017/11/data-1590455_960_720.jpg?fit=960%2C648https://i1.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2017/11/data-1590455_960_720.jpg?resize=150%2C150EwaInformacje z gminybezpieczeństwo,gmina Stare Czarnowo,konsultacje społeczne,Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa,policja,stare czarnowo
W październiku i listopadzie na terenie powiatu gryfińskiego, odbywają się konsultacje społeczne. Ich celem jest przybliżenie wszystkim zainteresowanym działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - co to jest? Jest to internetowa mapa, na której umieszczane są informacje o popełnieniu wybranych przestępstw i wykroczeń - takich, jak przekraczanie dozwolonej...