Mało kto może sobie pozwolić na zainstalowanie klimatyzacji w mieszkaniu. Upały w tym roku zaczęły doskwierać nam wyjątkowo wcześnie – dlatego warto pomyśleć o tym, jak można ułatwić sobie funkcjonowanie tego lata. Jakie są sposoby na obniżenie temperatury w mieszkaniu w okresie wakacyjnym?

Zasłoń okna

Większość z nas lubi, gdy w mieszkaniu jest dużo światła. Niestety – nie sprawdza się to w słoneczne dni. Mieszkanie będzie się znacznie wolniej się nagrzewać, jeśli zasłonisz w nim okna roletami czy zasłonami, lub rozłożysz balkonową markizę, jeśli ją posiadasz. Pozwoli Ci to uniknąć “efektu szklarni” i uchronić przed gwałtownym wzrostem temperatury w pomieszczeniu w ciągu dnia.

Latem kusi nas, by mieć okna cały czas otwarte. W końcu czasem wpadnie przez nie podmuch chłodnego wiatru! Nie jest to jednak dobry pomysł – jeśli tak zrobimy, gorące powietrze będzie bez przeszkód dostawać się do środka. Lepszym rozwiązaniem jest więc przełożenie wietrzenia na godziny poranne oraz wieczorne.

Zainwestuj w wiatraki

Te niepozorne urządzenia z pewnością pomogą Ci przetrwać nawet najgorsze upały. Wprawią w ruch powietrze, dzięki czemu gorąco będzie łatwiejsze do wytrzymania. Możesz zaopatrzyć się w mały wiatrak, idealny na biurko lub duży, który świetnie sprawdzi się w sypialni czy salonie.

Ogranicz gotowanie

Domowe ciepłe obiady są pyszne, jednak ich przyrządzanie w upalne dni może znacząco podnieść temperaturę w mieszkaniu. Rozgrzany piekarnik i bulgoczące garnki sprawią, że atmosfera w Twoim mieszkaniu stanie się tropikalna. Postaraj się gotować wcześnie rano, lub późnym wieczorem – na przykład na dwa kolejne dni.

Wyłącz komputer

Twój komputer ma już swoje lata? Używasz dużego, stacjonarnego urządzenia w małym pomieszczeniu? Pamiętaj, że Twój sprzęt emituje dużo ciepła i może podnieść temperaturę w mieszkaniu nawet o kilka stopni. W największe upały staraj się więc ograniczyć korzystanie z niego do minimum.

Letnie upały da się przetrwać – nawet w mieszkaniu bez klimatyzacji. Warto wprowadzić w życie powyższe pomysły, a wysokie temperatury na pewno staną się mniej dokuczliwe.

Upały w mieszkaniuhttps://i0.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2018/06/upały.jpg?fit=960%2C640https://i0.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2018/06/upały.jpg?resize=150%2C150EwaArtykułyklimatyzacja,lato,niebezpieczne upały,sposoby na upały,upały
Mało kto może sobie pozwolić na zainstalowanie klimatyzacji w mieszkaniu. Upały w tym roku zaczęły doskwierać nam wyjątkowo wcześnie - dlatego warto pomyśleć o tym, jak można ułatwić sobie funkcjonowanie tego lata. Jakie są sposoby na obniżenie temperatury w mieszkaniu w okresie wakacyjnym? Zasłoń okna Większość z nas lubi, gdy w...