Chociaż aura za oknem nieco jesienna, od trzech dni dzieci i nauczyciele w gminie Stare Czarnowo cieszą się wakacjami. Weekendy i tak są wolne od szkolnych obowiązków, więc pierwszy dzień słodkiego lenistwa właściwie zaczął się dziś. W kąt poszły książki i tornistry, koniec z zadaniami domowymi. Przez kolejne dwa miesiące czeka ich zasłużony wypoczynek. No właśnie, czy zasłużony?

Uczniowie ostatnich klas szkoły podstawowej i gimnazjum przed rozpoczęciem wakacji musieli zmierzyć się z ogólnokrajową formą sprawdzenia ich wiedzy, czyli sprawdzianem szóstoklasisty i egzaminem gimnazjalnym. Niestety wyniki nie stawiają nas w najlepszym świetle.

Zacznijmy od najmłodszych. Tutaj sprawdzian składał się z dwóch części, pierwsza to polski i matematyka, druga to język (w przypadku naszej szkoły tylko język angielski). Najlepiej poszło naszym uczniom właśnie z języka angielskiego, bo średnia wyniosła 70,7%, choć to wciąż o blisko 6% mniej niż średnia dla województwa. Na tle innych gmin w powiecie gryfińskim znaleźliśmy się na piątym miejscu. Patrząc na wyniki okolicznych gmin, najlepiej wypadliśmy w matematyce, zgarniając symboliczny brąz na podium i osiągając o niecałe 2% niższy wynik od średniej województwa. Znacznie gorzej ma się sprawa z językiem polskim, tutaj szóstoklasiści zajęli przedostatnie miejsce w powiecie i niemal 7,5% gorszy wynik od średniej w skali województwa.

Sprawdzian szóstoklasisty Stare Czarnowo

Wyniki sprawdzianu 6-klasisty w gminie Stare Czarnowo

Przed gimnazjalistami wyzwanie było większe, bo do okiełznania aż pięć niezależnie ocenianych części egzaminu: historia i WOS, język polski, przedmioty przyrodnicze, matematyka i język nowożytny. Podsumowując, jest dobrze, momentami nawet bardzo dobrze. Z angielskiego jesteśmy najlepsi w powiecie (przynajmniej na poziomie podstawowym), z matematyki zajmujemy trzecią pozycję w lokalnym rankingu, najgorzej wypadliśmy z historii i wiedzy o społeczeństwie (siódme miejsce w powiecie), ale wciąż bardzo blisko średniej województwa. Gimnazjaliści – tak trzymać!

egzamin gimnazjalny Stare Czarnowo

Wyniki egzaminu gimnazjalnego w gminie Stare Czarnowo

Mamy nadzieję, że tegoroczni absolwenci szóstych klas wykorzystają czas w gimnazjum na wytężoną pracę i za trzy lata poprawią wyniki swoich kolegów. Będziemy w tym dopingować uczniów i nauczycieli naszego Zespołu Szkół w Kołbaczu, ale to wszystko dopiero po wakacjach, bo teraz czas na upragniony wypoczynek.

Gimnazjaliści górąhttps://i0.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2015/06/S059QDGBOG-e1435745724176.jpg?fit=1024%2C685https://i0.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2015/06/S059QDGBOG-e1435745724176.jpg?resize=150%2C150NieTakieStareCzarnowoArtykułyInformacje z gminyegzamin gimnazjalny wyniki,egzamin szóstoklasisty wyniki,gmina Stare Czarnowo,powiat gryfiński wyniki egzaminów,Szkoła w Kołbaczu,Zespół Szkół w Kołbaczu
Chociaż aura za oknem nieco jesienna, od trzech dni dzieci i nauczyciele w gminie Stare Czarnowo cieszą się wakacjami. Weekendy i tak są wolne od szkolnych obowiązków, więc pierwszy dzień słodkiego lenistwa właściwie zaczął się dziś. W kąt poszły książki i tornistry, koniec z zadaniami domowymi. Przez kolejne dwa...