Nie takie Stare Czarnowo

Ferie zimowe – pomysły na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem

Ferie to doskonały moment na zapewnienie dziecku rozrywki, na którą na co dzień nie zawsze znajdujemy czas. Niestety – zima w tym roku nie zaszczyca nas dużą ilością śniegu. Z planów musimy więc usunąć lepienie bałwana, jeżdżenie na sankach czy robienie kuligu. W większych miastach można korzystać z zimowych atrakcji takich jak jeżdżenie na łyżwach lub chodzenie na sztuczne stoki narciarskie. Jak jednak zapełnić czas, jeśli ferie ze swoim dzieckiem spędzamy w domu?

Warsztaty artystyczne

Zachęcamy do spędzania ferii w sposób kreatywny! W Internecie można znaleźć wiele prostych do wykonania zimowych projektów DIY. Kule śnieżne, pingwinki z filcu czy płatki śniegu z patyczków po lodach to pomysły, przy realizowaniu których będziecie się dobrze bawić!

Ten tydzień to też ostatni moment na własnoręczne wykonanie prezentów na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Doskonałym pomysłem będą nie tylko laurki z samodzielnie przez dziecko wpisanymi życzeniami, ale także lampiony, pachnące mydełka do rąk czy też kolaże ze wspólnych zdjęć.

Źródło: https://pl.pinterest.com/

Źródło: https://pl.pinterest.com/


Źródło: https://pl.pinterest.com/


Źródło: https://pl.pinterest.com/

Wieczorowy turniej planszówkowy

Twoje dziecko myśli, że będąc offline nie można się dobrze bawić? Czas udowodnić mu, że się myli! Gry planszowe to świetna zabawa dla całej rodziny. Warto sięgnąć po ciekawe i ćwiczące umysł klasyki, takie jak scrabble, szachy czy domino oraz po rozrywkowego Chińczyka, Monopol, Tabu czy Twistera!

Nie posiadacie planszówek? Możecie rozegrać turniej w państwa-miasta, statki czy kółko i krzyżyk! Doskonałym pomysłem będzie także samodzielne wykonanie gry planszowej, do której wspólnie napiszecie instrukcję.


Źródło: https://pl.pinterest.com/


Źródło: https://pl.pinterest.com/

Maratony sportów zimowych

W tym roku ciężko uprawiać sporty zimowe na własnym podwórku. Zorganizowanie kuligu, gdy śniegu za oknem jak na lekarstwo jest raczej niemożliwe. Doskonałym pomysłem będzie jednak wspólne kibicowanie sportowcom! Skoki narciarskie, snowboarding albo hokej – wybierzcie swoją dyscyplinę, przygotujcie popcorn i razem dopingujcie ulubionych zawodników w drodze po zwycięstwo.

Warsztaty kulinarne

To doskonały pomysł na to, jak połączyć przyjemne z pożytecznym! Wspólne pieczenie zdrowych ciasteczek, komponowanie smoothie czy przygotowywanie pełnowartościowych kanapek będzie nie tylko sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale także motywacją do wprowadzenia odpowiednich nawyków żywieniowych do codziennej diety. Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych, a ubrane we własny fartuszek i wyposażone w zestaw kuchennych akcesoriów, na pewno chętnie przystąpią do wspólnego przyrządzania pyszności.

Lodowe balony

Nie ma dziecka, które nie lubi brać udziału w bitwie na balony z wodą! I choć minusowe temperatury skutecznie to uniemożliwiają – istnieje inny sposób na wykorzystanie balonów zimą! Wystarczy napełnić je kolorową wodą (wymieszaną z barwnikiem spożywczym czy farbkami) i zostawić na noc za oknem, na balkonie czy podwórku. Kiedy woda zamarznie, razem z dzieckiem rozetnijcie nożyczkami gumę – otrzymacie kolorowe kule lodowe! Można użyć ich jako ozdoby czy też wykonywać w nich proste rzeźby.

 

Ferie zimowe - zabawy z dzieckiemhttps://i0.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2018/01/główne.jpg?fit=960%2C640https://i0.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2018/01/główne.jpg?resize=150%2C150ArtykułyDzień Babci,Dzień Dziadka,ferie zachodniopomorskie,kreatywność,urlop,warsztaty artystyczne,warsztaty kulinarne,zabawy z dzieckiem