„Nie możemy wziąć psa, bo nikt się nim nie zajmie, jak wyjedziemy na wakacje” – to jeden z kluczowych argumentów, którym posługujemy się uzasadniając brak możliwości opieki nad zwierzakiem. Innym jest oczywiście praca. Jasnym jest, że przygarnięcie czworonoga to odpowiedzialność i dodatkowe obowiązki, ale każdy właściciel wie, że korzyści i radosne chwile z nawiązką spłacają wszelki wysiłek. Jeśli zaś chodzi o naszą nieobecność w domu, no cóż, wystarczy się zastanowić, czy na miejscu psa wolelibyśmy nudzić się w ciepłym domu z pełną miską, czy może marznąć w brudnym i zimnym, schroniskowym boksie, nie wiedząc, co nas czeka.

Pozostaje jeszcze kwestia wyjazdów. Na urlop czekamy z utęsknieniem, a jednocześnie mamy przekonanie, że czworonoga na wakacje zabrać po prostu nie możemy. Faktycznie, jeszcze kilka lat temu, było to duże wyzwanie, ale sytuacja dynamicznie się zmienia i podróżowanie z psem staje się coraz łatwiejsze. Nie ma problemu z wejściem do wielu restauracji i pubów w większych miastach, ponadto coraz więcej hoteli, pensjonatów i schronisk akceptuje kudłatych towarzyszy, niektóre mają dla nich specjalne menu. W Szczecinie jest nawet lodziarnia serwująca specjalne lody dla psów.

Wszelkie wątpliwości odnośnie podróżowania z psem, powinien rozwiać serwis piesnaurlopie.pl. Znajdziemy tam informacje odnośnie noclegów, wybiegów, podróżowania wszelkimi środkami transportu, parków narodowych i wszelkich turystycznych atrakcji w Polsce, które są dostępne także dla czworonogów. Wyjazd za granicę wymaga już zasięgnięcia dodatkowych informacji, ale to również nie jest trudne. Coraz więcej popularnych turystycznie krajów jest otwartych na podróżnych z psami. Zazwyczaj wymagają odpowiedniego szczepienia, mikroczipa pozwalającego na identyfikację oraz paszportu.

Pies dawno przestał być obciążeniem, jest członkiem rodziny, który może nam towarzyszyć nie tylko w domu, czy na spacerach, ale także w podróżach.

Na deser zobaczcie utrwaloną na zdjęciach relację z przygód jednego z „psich podróżników” —> tutaj.

https://i1.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2016/02/dog-1130368_1280-2.jpg?fit=1024%2C654https://i1.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2016/02/dog-1130368_1280-2.jpg?resize=150%2C150NieTakieStareCzarnowoArtykułyferie,ferie z psem,pies,podróże,rozrywka Stare Czarnowo,turystyka,urlop
„Nie możemy wziąć psa, bo nikt się nim nie zajmie, jak wyjedziemy na wakacje” - to jeden z kluczowych argumentów, którym posługujemy się uzasadniając brak możliwości opieki nad zwierzakiem. Innym jest oczywiście praca. Jasnym jest, że przygarnięcie czworonoga to odpowiedzialność i dodatkowe obowiązki, ale każdy właściciel wie, że korzyści...