Okres świąt Bożego Narodzenia to czas, w którym chętnie przystrajamy swoje domy. Jedną z tradycyjnych ozdób jest oczywiście choinka! Nie wyobrażamy sobie świąt bez drzewka, udekorowanego ulubionymi bombkami i łańcuchami.

W Polsce każdego roku sprzedaje się około 6 milionów żywych choinek, z których większość pochodzi ze specjalnych plantacji, uprawianych na terenach otwartych lub w lasach pod liniami wysokiego napięcia. Zakup takiego drzewka jest na pewno bardziej ekologicznym rozwiązaniem, niż inwestowanie w choinki sztuczne (a ich w Polsce sprzedaje się rocznie około 3 milionów), których produkcja i utylizacja powoduje emitowanie do środowiska szkodliwych związków.

Nie każdy z nas chce jednak kupować żywe drzewko, martwić się o jego odpowiednio częste podlewanie i oczyszczanie mieszkania z opadających igieł. Przedstawiamy kilka inspiracji na ekologiczne choinki!

Choinka z patyków

Wystarczy kilka oczyszczonych patyków z pobliskiego parku, by stworzyć wyjątkową choinkę na ścianie! Teraz tylko kilka ozdób i eko-choinka gotowa!


Źródło: https://pl.pinterest.com/

Choinka z wytłaczanek

Stworzenie choinki z wytłaczanek po jajkach to wspaniały sposób na zabawę z dziećmi! Wystarczy dowolną ilość wytłaczanek pomalować na ulubiony odcień zielonego i skleić je, formując kształt świątecznego drzewka. Na koniec kilka kokardek, papierowy łańcuch – ekologiczna ozdoba wykonana!


Źródło:
https://pl.pinterest.com/

Choinka na palecie

We wnętrzach królują ostatnio drewniane palety. Można zrobić z nich stelaż na materac, wygodne siedzisko, stolik albo… choinkę! Wystarczy trochę farby, kilka ozdób i szczypta wyobraźni.


Źródło:
https://pl.pinterest.com/

Choinka mola książkowego

Tej klasycznej pozycji nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Oto choinka, która rozbłyśnie w mieszkaniach wielu moli książkowych!


Źródło:
https://pl.pinterest.com/

https://i1.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2017/12/T2L7YF1D1V.jpg?fit=960%2C540https://i1.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2017/12/T2L7YF1D1V.jpg?resize=150%2C150EwaBez kategoriiBoże Narodzenie,eko,ekologiczna choinka,sztuczna choinka,żywa choinka
Okres świąt Bożego Narodzenia to czas, w którym chętnie przystrajamy swoje domy. Jedną z tradycyjnych ozdób jest oczywiście choinka! Nie wyobrażamy sobie świąt bez drzewka, udekorowanego ulubionymi bombkami i łańcuchami. W Polsce każdego roku sprzedaje się około 6 milionów żywych choinek, z których większość pochodzi ze specjalnych plantacji, uprawianych...