Od 1 lipca drogą internetową można składać wnioski o  świadczenie Dobry Start na każde dziecko uczące się w szkole. Jak należy to zrobić? Jakie wymagania trzeba spełnić, aby świadczenie zostało przyznane?

Dobry Start – dla kogo?

Świadczenie przysługuje  raz w roku na każde dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia 20 roku życia, dla dzieci niepełnosprawnych do ukończenia 24 roku życia. Nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce. Jest niezależne od posiadanego dochodu.

Dobry Start – wniosek

Aby otrzymać świadczenie należy złożyć wniosek. Może zrobić to:

  • rodzic,
  • opiekun prawny,
  • opiekun faktyczny,
  • rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Wniosek można składać przez internet przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną. Należy to zrobić do 30 listopada.

Jeśli nie hcesz korzystać z internetu, od 1 sierpnia możesz złożyć wniosek drogą tradycyjną.

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż do 30 września. Jeżeli zrobisz to później, gmina będzie mieć maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia.

Dobry Start - złóż wniosekhttps://i0.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2020/07/pexels-photo-256468.jpeg?fit=1024%2C682https://i0.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2020/07/pexels-photo-256468.jpeg?resize=150%2C150EwaArtykułyDobry Start,dzieci,szkoła
Od 1 lipca drogą internetową można składać wnioski o  świadczenie Dobry Start na każde dziecko uczące się w szkole. Jak należy to zrobić? Jakie wymagania trzeba spełnić, aby świadczenie zostało przyznane? Dobry Start - dla kogo? Świadczenie przysługuje  raz w roku na każde dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia...