Przed nami długi weekend. Pogoda na razie nie dopisuje, ale wierzymy, że pozytywne prognozy się spełnią i od soboty będziemy mieli słońce i temperaturę powyżej 15 stopni Celsjusza. Pozostaje więc rozejrzeć się w poszukiwaniu najlepszych możliwości spędzenia wolnego czasu. Co robić w majówkę? Atrakcji w regionie zapowiada się naprawdę sporo.

Nasza gmina

1 maja w Kołbaczu na stadionie przy ul. Anny Jagiellonki o godzinie 9:00 rozpocznie się Turniej Piłki Nożnej o puchar wójta Gminy Stare Czarnowo. Siedmioosobowe drużyny można zgłaszać do 28 kwietnia 2016 r.

Nasz powiat

Od 1 do 3 maja będą miały miejsce coroczne Dni Gryfina, a wraz z nimi dyskoteka, koncerty i półmaraton na gryfińskim nabrzeżu. Impreza zapowiada się jednak dość skromnie, zwłaszcza na tle poprzednich edycji. Program wszystkich atrakcji dostępny jest tutaj.

Majówka w mieście

30.04.2016 nad jeziorem Szmaragdowym w Szczecinie o godzinie 11:00 startuje Eko-piknik „Szlifujemy Szmaragd”. W ramach pikniku odbędą się m.in.: podwodne sprzątanie jeziora, projekcje filmów z podwodnych przygód, rodzinne turnieje w koszykówce i zmagania badmintonowe. Uczestnicy wydarzenia będą mogli spróbować swoich sił w łucznictwie i skorzystać ze sprzętów sportowych i trampolin. Dla najmłodszych zaplanowano tematyczne warsztaty plastyczne. Ponadto piknik będzie również okazją do zwiedzenia podziemi w okolicach jeziora.

01.05.2016 o 11:00 i 14:30 rozpocznie się Miejska Wycieczka Kajakowa „Szczecińska Wenecja”. Można będzie zwiedzić Szczecin z wyjątkowej perspektywy, wiosłując po trasach, po których pływały załogi Zlotu Żaglowców. Dostępne są także kajaki rodzinne 2+1, w których znajduje się miejsce dla dziecka do lat 7. Szczegóły i możliwość zgłoszenia znajdują się na stronie: http://szczecinskawenecja.pl

W dniach 1-3.05. na szczecińskich Jasnych Błoniach odbędzie się także 1 edycja Jarmarku Szczecińskiego. Będzie tam można zakupić naturalne produkty oraz rękodzieło. Pyszne wędliny, chleby na zakwasie, sery, ciasta, sałatki, konfitury, wyroby z czekolady, serki góralskie, owoce suszone, hiszpańskie oliwki, chałwę grecką, naturalne przyprawy, miody, placki, naleśniki to tylko niektóre z produktów, które zaprezentuje nam blisko 60 wystawców z całej Polski. Warto zabrać ze sobą koce, aby już na miejscu zrobić sobie piknik i pokosztować specjałów.

W otoczeniu przyrody

Dla tych, którzy wolą spędzić czas w ciszy i z dala od tłumów polecamy wizytę w Ogrodzie Dendrologicznym w Glinnej lub Przelewicach. W tym ostatnim zobaczyć będzie można także wystawę roślin owadożernych i owadów tropikalnych. Dla miłośników wędrówek, wyzwaniem na długi weekend może być natomiast odwiedzenie aż 53 miejsc z kamiennymi znakami w Puszczy Bukowej. Jeśli zaś po zimie tęsknicie za Bałtykiem – polecamy niemiecki Ahlbeck, gdzie z pewnością będzie mniej turystów, niż po polskiej stronie.

Oby tylko dopisała nam pogoda!

https://i2.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2016/04/picnic-918754_1920.jpg?fit=1024%2C685https://i2.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2016/04/picnic-918754_1920.jpg?resize=150%2C150NieTakieStareCzarnowoInformacje z gminyWydarzeniaDni Gryfina,Glinna,gmina Stare Czarnowo,gryfino,Jarmark Szczeciński,Jasne Błonia,Jezioro Szmaragdowe,kołbacz,majówki,Przelewice,Puszcza Bukowa,Szczecin,Szlifujemy Szmaragd,Turniej Piłki Nożne o puchar wójta Gminy Stare Czarnowo
Przed nami długi weekend. Pogoda na razie nie dopisuje, ale wierzymy, że pozytywne prognozy się spełnią i od soboty będziemy mieli słońce i temperaturę powyżej 15 stopni Celsjusza. Pozostaje więc rozejrzeć się w poszukiwaniu najlepszych możliwości spędzenia wolnego czasu. Co robić w majówkę? Atrakcji w regionie zapowiada się naprawdę...