Wszystkich mieszkańców gminy Stare Czarnowo, którzy ukończyli 30 rok życia, zapraszamy na bezpłatne badania.

Już w najbliższą sobotę, 15 grudnia w godzinach 9.00 – 16.00, przed Urzędem Gminy w Starym Czarnowie przy ul. Św. Floriana 10 przeprowadzone zostaną badania:

  • densytometryczne (osteoporozy) – dla 80 osób,
  • słuchu – dla 50 osób.

Oba badania, przeznaczone dla mieszkańców gminy Stare Czarnowo, którzy ukończyli 30 rok życia, są bezpłatne! Brak wcześniejszej rejestracji nie pozbawia możliwości skorzystania z badania, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zachęcamy do rejestracji. Można dokonać jej pod numerami telefonów: 91 485 70 20 lub 91 485 70 52.

Jak wygląda badanie densytometryczne (osteoporozy)?

Pomiar gęstości kości zostanie wykonany metodą DXA, która pozwala otrzymać wynik z dokładnością do 1%. Badanie polega na zmierzeniu gęstości kości przy użyciu niskiej dawki promieniowania rentgenowskiego. Czas pomiaru to 14 sekund. Po badaniu pacjent otrzymuje wynik z opisem i informacją o dalszym zalecanym postępowaniu.

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Dla ułatwienia można założyć odzież, która nie zawiera metalowych elementów.

Przeciwwskazania:
  • ciąża,
  • podanie środka kontrastowego – badania nie można wykonywać w ciągu 2 dni od przyjęcia kontrastu, np. podczas tomografii komputerowej.

Jak wygląda badanie słuchu?

Celem badania słuchu jest określenie najcichszego dźwięku, jaki jest stanie usłyszeć osoba badana. Pomiar odbywa się w wyciszonej kabinie Słuchobusu, gdzie badanemu prezentowane są sygnały dźwiękowe o różnej wysokości i głośności – kolejno na każde ucho. Za każdym razem, gdy osoba badana usłyszy jakikolwiek dźwięk, musi wcisnąć znajdujący się przed nią przycisk odpowiedzi. Badanie trwa ok. 10 minut.
Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania.

Bezpłatne badania Stare Czarnowohttps://i1.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2018/12/Bezpłatne-badania-w-gminie-Stare-Czarnowo.jpg?fit=1024%2C576https://i1.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2018/12/Bezpłatne-badania-w-gminie-Stare-Czarnowo.jpg?resize=150%2C150EwaInformacje z gminybadania,badania osteoporozy,badania słuchu,gmina Stare Czarnowo,profilaktyka,zdrowie
Wszystkich mieszkańców gminy Stare Czarnowo, którzy ukończyli 30 rok życia, zapraszamy na bezpłatne badania. Już w najbliższą sobotę, 15 grudnia w godzinach 9.00 - 16.00, przed Urzędem Gminy w Starym Czarnowie przy ul. Św. Floriana 10 przeprowadzone zostaną badania: densytometryczne (osteoporozy) - dla 80 osób, słuchu - dla 50...