Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w 2020 r. możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej na terenie gminy Stare Czarnowo.

Porady prawne – każdy poniedziałek

W gminie Stare Czarnowo darmowych porad prawnych możesz zasięgnąć w każdy poniedziałek w godzinach popołudniowych.

Gdzie? Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Św. Floriana 10, parter.

Chcesz skorzystać z darmowych porad prawnych w poniedziałek? Zadzwoń –  (91) 312 41 41 lub 509 985 364 aby ustalić termin i godzinę spotkania.

Porady prawne – ostatni piątek miesiąca

Porady prawne w naszej gminie będą także udzielane w każdy ostatni piątek miesiąca w godzinach funkcjonowania urzędu gminy

Gdzie? Urząd Gminy Stare Czarnowo przy ul. Św. Floriana 10, pok. 16.

Chcesz skorzystać z darmowych porad prawnych w ostatni piątek miesiąca? Zadzwoń – (91) 485 70 20. 

Kto może skorzystać?

Porady prawne są oferowane każdej osobie fizycznej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Przed skorzystaniem z oferty, należy złożyć pisemne oświadczenie o niemożliwości poniesienia kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Ważne regulacje:

  • kobietom w ciąży pomoc prawna udzielana jest poza kolejnością,
  • osobom ze znaczną niepełnosprawnością ruchową oraz osobom doświadczającym trudności w komunikowaniu się, może zostać udzielana pomoc prawna poza wyznaczonym punktem albo za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość. 

Jeśli znajdujesz się w takiej sytuacji, wyślij oświadczenie o niezdolności poniesienia kosztów odpłatnej pomocy prawnej oraz uzasadnienie potrzeby uzyskania porady za pomocą środków porozumiewania się na odległość na adres:

Starostwo Powiatowe w Gryfinie

Wydział Organizacji i Informacji – NPP, Sprzymierzonych 4, 74-100 Gryfino

lub darmowapomoc@gryfino.powiat.pl

Zakres pomocy prawnej

Świadczona pomoc prawna obejmuje wiele dziedzin prawa, w tym – pracy, cywilnego, karnego czy administracyjnego. NIE obejmuje natomiast np. prawa celnego, dewizowego czy handlowego.

Bezpłatne porady prawnehttps://i0.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2020/02/Depositphotos_227031842_l-2015.jpg?fit=1024%2C684https://i0.wp.com/czarnowo.com.pl/wp-content/uploads/2020/02/Depositphotos_227031842_l-2015.jpg?resize=150%2C150EwaInformacje z gminypomoc prawna,prawo,stare czarnowo
Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w 2020 r. możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej na terenie gminy Stare Czarnowo. Porady prawne - każdy poniedziałek W gminie Stare Czarnowo darmowych porad prawnych możesz zasięgnąć w każdy poniedziałek w godzinach popołudniowych. Gdzie? Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Św. Floriana 10, parter. Chcesz skorzystać...